• به فروشگاه محصولات خرمایی تنگسیر مارکت خوش آمدید

10 فایده اصلی خرما و خرما شکلاتی برای کودکان

پنجشنبه, 5 تیر 1399

✳️ خرما سرشار از فیبرهای طبیعی و بسیار غنی از ویتامین‌ها و موادمعدنی است، فواید بیشماری برای سلامتی دارد. این محصولات طبیعی حاوی روغن، کلسیم، سولفور، آهن، پتاسیم، فسفر، منگنز، مس و منیزیم هستند که همه برای سلامتی بسیار مفیدند.
✳️ خرمای رسیده حاوی پتاسیم است. پتاسیم برای کنترل اسهال بسیار مهم است. آنها به راحتی هضم شده و برای برطرف کردن مشکل اسهال بسیار مفیدند.
✳️ خرما یک ماده غذایی ملین است. به همین دلیل برای کسانیکه از یبوست رنج می برند بسیار مفید است. برای بهره بردن از خاصیت ملینی خرما، باید تعدادی از آن را از شب تا صبح در آب خیس کرده و صبح آن را به شکل شیره مصرف کنید
✳️ خرما دارای مقدار قابل توجهی ویتامین A و بتاکاروتن است،ویتامین A موجود درخرما از بروز بیماری های عفونی پیشگیری می کند
✳️خرما از فقر آهن پیشگیری می کند، خرما مقدار قابل توجهی فولات و یا همان اسیدفولیک به بدن می‌رساند که جهت خون‌رسانی برای بدن لازم است،فولات به عنوان ماده خون‌ساز در خرما موجود است؛ هرچند که مقدار آهن خرما آنچنان زیاد نیست، اما برای خون‌سازی، بدن احتیاج به ۳ ماده‌ی مغذی فولات، آهن و ویتامین 12 B دارد که در غذاهای حیوانی یافت می‌شوند. پس برای این منظور بایستی از غذاهای متنوع استفاده کرد.
✳️ ویتامین C یکی دیگر از مواد مغذی خرماست که این ویتامین برای جلوگیری از بیماری‌های خطرناک خونریزی‌دهنده یا همان اسکوربوت لازم است و باید بدن هر فرد در طول روز، ۶۰ میلی‌گرم ویتامین C دریافت کند که تقریباً در هر ۱۰۰ گرم خرما ۱۴ میلی‌گرم ویتامین C موجود است.
✳️ خرما موجب رشد و تقویت قوای فکری و ذهنی کودکان می شود و به تقویت حافظه و یادگیری کودکان کمک می کند.
✳️ زمان مجاز مصرف خرما در تغذیه کودک از ۹ ماهگی می باشد و مصرف خرما شکلاتی میتواند ویتامین های ضروری و مورد نیاز کودکان را فراهم کند.
✳️ خرما باعث رشد و استحکام بدن و استخوان بندی کودک می شود و شادابی و انرژی را برای کودک فراهم می کند .
✳️ خرما شکلاتی موجب شادی و نشاط کودک میشود و موجب بهبود و آرامش خواب کودک میشود.

نظر خود را ثبت کنید